Oferujemy  bony  upominkowe - kup  bliskim  zdrowie!

Terapia energotonowa Hi Top 184

Terapia energotonowa to nowoczesna forma elektroterapii. Typowym zastosowaniem elektroterapii jest stymulacja nerwów i mięśni, czyli generowanie potencjałów czynnościowych. Efekty niestymulacyjne, zwłaszcza prądów średniej częstotliwości znalazły wykorzystanie w terapii energotonowej.

Standardowa elektroterapia pobudza nerwy i mięśnie, natomiast głównym celem terapii energotonowej jest bezpośrednie działanie na metabolizm komórek. Terapia energotonowa daje efekt biologicznego odmłodzenia komórek, niweluje ból, zwiększa sprawność fizyczną, psychiczną, wydolność seksualną, a także odporność na przeziębienia i wreszcie pobudza organizm do samoleczenia.

Jak działa terapia energotonowa? 

Dzięki terapii energotonowej możliwe jest ograniczenie stosowania wielu leków oraz przemyślenie wskazań do leczenia operacyjnego. Działanie energii wytwarzanej przez urządzenie HiToP jest nie tylko związane z obszarem stymulacji, co z oddziaływaniem na metabolizm organizmu człowieka. W związku z powyższym zwiększa się proces dyfuzji w tkankach, normalizuje się wewnątrzkomórkowy transport substancji, usprawnia się komunikacja między komórkami, polepsza się działanie enzymów, zwiększa się ilości i rozmiar mitochondriów, zwanych energetycznymi „stacjami mocy”, co w konsekwencji przyśpiesza procesy zdrowienia.

Jak odbywa się terapia energotonowa? 

W terapii energotonowej  mogą działać równocześnie cztery kanały z co najmniej 10 elektrodami, co daje możliwość wykonywania u pacjenta w tym samym czasie nawet kilku zabiegów, takich jak:

  • podstawowej terapii czyli witalizacji (odnowy energetycznej). Jednocześnie wraz z tym zabiegiem przebiega proces rewitalizacji, czyli odmładzania
  • zabiegu przeciwbólowego
  • lipolizy czyli redukcji tkanki tłuszczowej. Proces lipolizy polega na uwalnianiu do krwiobiegu zasobów energetycznych (w postaci kwasów tłuszczowych i glicerolu) z tkanki tłuszczowej, przez co następuje jej redukcja. Stymulacja energotonowa w postaci SimulFam®X w zakresie 2,5-3,5 Hz pobudza tkankę tłuszczową do uwalniania zapasów tłuszczu, które mogą zostać spalone przez organizm. Jest to szczególnie ważne w przypadku specyficznych miejsc „opornych” na odchudzanie, np. na brzuchu, udach lub biodrach, które często pomimo stosowania diety i zwiększenia aktywności fizycznej pozostają nadmiernie otłuszczone. Zastosowanie stymulacji energotonowej na takie miejsca mobilizuje redukcję zawartej w nich tkanki tłuszczowej oraz pozwala na nieinwazyjne, efektywne i bezpieczne dla zdrowia kształtowanie sylwetki
Pacjent leży na leżance, podpięty do urządzenia elektrodami, które dla lepszego przewodnictwa zwilżone są sprayem Aloe Vera. Zabieg trwa od 30 do 60 min. i może być powtarzany wielokrotnie. Zabieg jest bardzo przyjemny, pacjent może jedynie odczuwać uczucie lekkiego swędzenia.
 
Po zakończonej terapii pacjent czuje się wypoczęty, zrelaksowany i odprężony, jak po długim spacerze. Od 70 do 80 % pacjentów uwalnia się od bólu nawet po jednym zabiegu albo zauważa znaczne zmniejszenie bólu. 
Nawet pacjent z ostrym bólem może zasnąć po rozpoczęciu zabiegu. 
 
Główne wskazania terapeutyczne: 
 
choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych i biodrowych, zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego, piersiowego, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, bóle pourazowe i pooperacyjne, odleżyny, obrzęki, otwarte rany, stres fizyczny, psychiczny i stany wyczerpania, leczenie odświeżające dla polepszenia witalizacji, mogą być leczeni pacjenci z żylakami, metalowymi implantami oraz endoprotezami. Bardzo dobre efekty lecznicze uzyskuje się w leczeniu pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane stosując aplikację przez oczy i witalizację.